Czym jest ortodoncja?

Ortodoncja zajmuje się leczeniem wad zgryzu oraz wszelkich nieprawidłowości związanych z ustawieniem zębów.

Dzięki tej (niegdyś niedocenianej) dziedzinie stomatologii dzisiaj możemy poprawiać uśmiechy zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Jak leczymy?

  • aparatami ruchomymi – są zakładane i zdejmowane samodzielnie przez pacjenta
  • aparatami stałymi (porcelanowymi , metalowymi) – mocowane są na stałe do zębów pacjenta na czas całego leczenia
M2 Clinic - ortodoncja

Trzy kroki do założenia aparatu

  • Wizyta konsultacyjna – powiedz nam o swoich oczekiwaniach względem leczenia! Podczas badania lekarz oceni istniejącą wadę zgryzu i możliwości jej leczenia. Wykona także fotografie i pobierze wyciski, które będą potrzebne do przygotowania indywidualnego planu leczenia.
  • Planowanie leczenia – to przede wszystkim rozmowa! Na tej wizycie dowiesz się, jakie są możliwości leczenia Twojej wady zgryzu, szacowanych kosztów oraz przybliżonego czasu trwania całego przebiegu leczenia. Dowiesz się o proponowanych rodzajach aparatów i zmianach, które mogą zachodzić w tracie leczenia (np. tych związanych z poprawą rysów twarzy).
  • Montaż aparatu – po wyborze odpowiedniego planu leczenia i rodzaju aparatu, przyjdzie czas na jego montaż. Poinformujemy Cię, jak odpowiednio dbać o higienę w trakcie leczenia i ustalimy kolejne wizyty kontrolne.

Droga do pięknego uśmiechu

Masz krzywe zęby i chciałbyś to zmienić? Zgrzytasz zębami i zauważyłeś że ulegają ścieraniu? A może zastanawiasz się kiedy najlepiej przyjść z dzieckiem do ortodonty?

Jeśli szukasz dobrego ortodonty w Poznaniu, zapraszamy na konsultację, zarejestruj się już dziś – piękny uśmiech nie musi być tylko marzeniem!